10 филмски улоги кои покажуваат како актерите ќе изгледаат кога ќе остарат


10 филмски улоги кои покажуваат како актерите ќе изгледаат кога ќе остарат

Добар актер може да игра секаква улога – тие можат да глумат помлади ликови, а можат и да одглумат улога на лик кој е неколку децении постар од самите нив.

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-01.jpg

Секако за нивниот изглед има огромен тим кој работи за сето тоа да изгледа колку што е можно поприродно.

Па според тоа, од прилика можеме да видиме и како тие би изгледале кога ќе остарат.

Погледнете ги вашите омилени актери „во староста“:

Џеред Лето - Mr. No one

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-02.jpg

Тилда Свинтон - Grand Budapest Hotel

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-03.jpg

Бред Пит - The Curious Case of Benjamin Button

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-04.jpg

Кејт Бланшет - The Curious Case of Benjamin Button

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-05.jpg

Кејт Винслет - Reader

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-06.jpg

Џулиен Мур - Watch

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-07.jpg

Леонардо ди Каприо - J. Edgar

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-08.jpg

Хејли Атвел - The First Avenger: Another War

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-09.jpg

Хелена Бонам Картер - Large fish

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-10.jpg

Керис ван Хаутен - Game of Thrones

10-ulogi-vo-filmovi-koi-pokazhuvaat-kako-akterite-kje-izgledaat-koga-kje-ostarat-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Децата се дружат и во приватен живот: 20 факти за сите вистински фанов... Stranger Things е серијата која зема голем замав во последниов период и речиси н...
Актери кои ги мразеле нивните најпознати улоги досега Иако овие улоги им донеле голема слава на некои од најпознатите актери во Холиву...
15-годишниот тинејџер со млечни заби кој го освои светот: Зошто сите г... Името Гејтен Џон Матерацо можеби не ви значи ништо, но доколку кажеме Дастин и с...