Писма од читатели: Песна за Тоше - Македонско поле


Писма од читатели: Песна за Тоше - Македонско поле

tose-makedonsko-pole-najavnaСекому на свој начин му е тешко и секој од нас различно ја манифестира болката. Веќе неполна година не дели од последниот концерт твој, Тоше. Оваа личност...

 

...најде пат како своите чувства да ги сплоти во песна, и да ти се обрати.

Сепак тоа е само еден минијатурен дел од љубовта и тагата која истовремено ја чувствуваме кон тебе, и во ниту еден миг не можеме да одлучиме дали сме среќни што те имаме или загубени во агонија што така тажно замина.

Сепак остануваш... сепак си тука... во секој збор, во секоја нота, во секое малечко и големо човечко срце.

Сега, на нас е ред...

 

tose-makedonsko-pole

 

Ти благодариме...

Со почит,
Тимот на CRNOBELO.com

Би можело да ве интересира:

Мартија, Антониа и Елена продолжуваат во финалето - Која ќе го освои „Пинкови ѕвездички“? 15 ѕвездички се натпреваруваа пред жирито и публиката во втората полуфинална веч...
Настапот на Мартија Станојковиќ на детската Евровизија Мартија Станојковиќ настапи 7-ма на детската Евровизија во Валета, Малта. Н...
Нашата Антониа Гиговска го наежи жирито на Пинкови Ѕвездички (видео) Викендов беше емитувана уште една емисија Пинкови Ѕвездички, а во неа една натпр...

Најчитани неделава