Топ 5 хитови од лето 2007 vs. Од лето 2017: Кои се подобри?

Пред 10 години, работите не беа така сложени како што се денес. Тогаш не се мислевме што хаштаг треба да ставиме, туку уште користевме месенџер и игравме Змија на нашите едноставни Nokia телефони.

top-5-hitovi-na-leto-2007-vs-na-leto-2017-koi-se-podobri-01.jpg

Тогаш и музиката беше поедноставна, а некои би кажале и поубава.

Еве кои беа првите 5 хитови на Billboard листата кои ги слушавме летото 2007-ма година:

Rihanna Ft. Jay-Z - „Umbrella“

Shop Boyz - „Party Like A Rockstar“

Fergie - „Big Girls Don't Cry“

T-Pain Ft. Yung Joc - „Buy U A Drank (Shawty Snappin')“

Plain White T's - „Hey There Delilah“

А, што слушаме сега? Односно, кои песни се очекува да бидат хит цело лето?

Проверете на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg