Необјавена песна на Битлси од 1967 !


Необјавена песна на Битлси од 1967 !

bitlsi-neobjavena-pesna-povekjeПол Мекартни во изјава за Британскиот печат кажал дека е време експерименталната песна на Битлси да го види светлото на денот. Мекартни сака да го објави...

 

 

 

bitlsi-neobjavena-pesna1

...синглот "Карневал на Светлоста", 14 минутна експериментална песна која познатата четворка ја снимила во 1967, но никогаш не била издадена.

Бендот ја отсвирел оваа песна пред публика само еднаш. Мекартни изјавил дека за снимањето на оваа песна се договорил со членовите на бендот да свират на своите инструменти без да има некоја смисла тоа што го свират, тој сеуште ја чува касетата од ова дело и смета дека е дојден моментот за нејзина објава.

Мекартни исто така изјавил дека сакал да  ја вклучи оваа песна на антологискиот албум на Битлси, но секако му била потребна согласност од Ринго Стар како и вдовиците на Ленон и Џорџ Харисон.

Би можело да ве интересира:

Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео) Новиот албум на Лана Дел Реј, „Lust For Life“ се очекува да биде објавен и пуште...
Незаборавни настапи во историјата на Греми наградите Секоја година на одржувањето на Греми наградите пејачите се обидуваат да направа...
Само Адел може да биде симпатична кога ќе си го заборави текстот на песната, па ќе опцуе на сцена (в... Адел моментално е една од најуспешните пејачки, но тоа не значи дека се плаши да...

Најчитани неделава