Сергеј Четковиќ - Ljuska oraha


Сергеј Четковиќ - Ljuska oraha

sergej-cetkovic-ljuska-oraha-povekjeСергеј Четковиќ сними видео спот за уште една од песните кои се акутелни во моментов од последниот албум „2 минута“ Ljuska oraha. Тој во последно......време настапува се почесто низ сите поранешни југословенски републики. Својот 35 роденден го прослави токму кај нас.

Би можело да ве интересира:

Легендарни музичари со кои се збогувавме во 2016-та Оваа година многумина ќе ја паметат како социјално и културно тешка година. ...
Серена Вилијамс е главна ѕвезда во новиот спот на Бијонсе (видео) Песната „Sorry“ на Бијонсе служи како химна на сите оние кои имале партнер кој г...
Песни од дизниевите анимирани филмови кои ќе ви го разубават денот Оваа година навршуваат 8 децении од снимањето на Снежана и седумте џуџиња, првио...