Мартија во фустан и патики, Марјана во светкави аутфити - Најдобро облечени на Макфест 2019 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Мартија во фустан и патики, Марјана во светкави аутфити - Најдобро облечени на Макфест 2019 (фото)

Викендов во Штип се одржа 34-то издание на Макфест, а изведувачите и секако водителката на настанот се појавија во одлични модни комбинации.  

martija-vo-fustan-i-patiki-marjana-vo-svetkavi-autfiti-najdobro-oblecheni-na-makfest-2019-foto-01.jpg

На Макфест 2019-та, првото место го освои Мартинијан Кириловски со песната „100 пати на ден“, второто место им припадна на Александар Митевски и Драган Спасов – Дац со одличната изведба на „Уште ми фалиш“, а третото место го добија The Frajle со песната „Не и признавај“.

На 34-иот фестивал на музика, изведувачите имаа можност да го покажат својот талент и да ги промовираат своите песни со кои се натпреваруваа, но го истакнаа и модниот вкус.

Иако сите изгледаа прекрасно, сепак неколку дами посебно се издвоија со својот моден избор.

Погледнете фотки од најубаво облечените на Макфест 2019:

Мартија Станојковиќ

Елена Наумова

Симона Поповска

Лара Иванова

Емилија Гиевска

Марија Груевска

https://www.instagram.com/p/B3jzgNpnmHA/

Продолжува на следната страна... Најчитани неделава