Денес почнува сезона шест од ТВ серијата Преспав

Денес, со почеток во 20:15 часот на МРТВ1 ќе започне со емитување првата епизода од новата, шеста сезона од ТВ серијата Преспав, реализирана во копродукција на ОХО и МРТ.

denes-pochnuva-sezona-shest-od-tv-serijata-prespav-01.jpg

Преспав бележи најголем успех во историјата на македонската ТВ продукција, со продуцирани 6 сезони, 140 епизоди, илјадници фанови и интернационална дистрибуција.

Минатата година, Преспав започна да се емитува на бугарската национална телевизија bTV comedy на оригинален, македонски јазик и набрзо се вброи меѓу најгледаните серии на каналот.

Следи Преспав новости на:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg