Како звучи Кристина Агилера кога ја имитира Бритни Спирс? (видео)


Како звучи Кристина Агилера кога ја имитира Бритни Спирс? (видео)

Многупати досега Кристина Агилера докажала дека е еден од најмоќните женски вокали во светот.

kako-zvuci-kristina-agilera-koga-ja-imitira-britni-spirs-video-01.jpg

Но, порано често ги споредуваа со Бритни Спирс, се слушаа најразлични гласини за кавги меѓу нив и се сметаа за сопернички.

Веројатно никогаш не би помислиле дека некоја би пеела песни од другата. Но, Кристина е вистински професионалец, која знае достојно да одговори во секоја ситуација.

Така, за време на гостувањето во шоуто на Џими Фелон, при една игра во која треба со притискање на тастерот да добие изведувач и песна кои ќе треба да ги имитира, неа ѝ се паѓа токму Бритни Спирс. Се изнасмеа, но ја изврши задачата без двоумење.

Погледнете како звучеше нејзината имитација:

Би можело да ве интересира:

Ужасните хигиенски навики на ѕвездите кога се дома Куќната помошничка на Џастин Бибер има проблем со огромниот број расфрлени празн...
Адел го чепка носот, Бритни Спирс грицка нокти: Што прават славните ко... Како и сите останати луѓе, така и славните личности имаат по некоја слабост од к...
20-годишна студентка по медицина од Индија ја понесе титулата Мис на с... На гламурозниот избор за „Мис на светот“ кој се одржа во Кина, титулата ја понес...