Трајче секоја песна ја прави оригинална и своја (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Трајче секоја песна ја прави оригинална и своја (видео)

Дури и кога пее песни од женски изведувачки, кои се исклучително тешки, како Џеси Џеј, Трајче има свои белези.

trajce-sekoja-pesna-ja-pravi-originalna-i-svoja-01

Во последната емисија на „Пинковите ѕвездички“ тој ја изведе „Nobody’s perfect“ и ја долови на свој специфичен начин со што ги воодушеви и жирито и публиката.

Милан е негов најголем поддржувач и кажува дека му е еден од најголемите фаворити. Јелена Томашевиќ беше воодушевена од неговите украси со кои ја прави песната своја и само сака да го гледа како ужива во пеењето.

Сите останати членови на жирито му го дадоа својот глас со што Трајче веќе сигурно оди чекор понапред до финалето.

Тој е веќе препознатлив по својот глас и колку и да му одговара или не некоја песна знае да ја прилагоди на свој начин и да звучи оригинално и маестрално.

Погледнете го настапот на Трајче:

Би можело да ве интересира:

Џеј Зи откри зошто сè уште не зборува со Канје Вест Се чини дека раперот Џеј Зи со издавањето на новиот албум реши да се отвори за п...
Ретро фотки со коса од Вин Дизел, Џејсон Стејтам и уште 4 ѕвезди кои денес се ќелави Тие се секси и самоуверени и се слабост на многу жени ширум светот... Но, како и...
„Веќе не мора да се кријам со чанти“ – Кети Пери очекува бебе со Орландо Блум (фото+видео) Во тизерот кој го објави како најава за новата песна, фановите претпоставија дек...

Спонзорирани линкови: