Ријана била кадет, Џорџ Клуни редел полици во маркети: Што работеле славните пред да станат ѕвезди?

Кога ги гледаме славните личности на телевизија и на интернет, тешко дека можеме да ги замислиме како работат нешто сосема неповрзано со нивните моментални професии.

shto-rabotele-slavnite-pred-da-stanat-slavni-01.jpg

Но, и тие некогаш морале да заработат за да стигнат до одредено ниво. Келнери, касиери, продавачи - славните имале „обични“ професии пред да станат славни што сигурно ќе ве изненадат.

Листата следува во продолжение:

Џони Деп работел во телемаркетинг, но си ја мразел работата и остварил само една продажба

shto-rabotele-slavnite-pred-da-stanat-slavni-02.jpg

Бред Пит бил маскота-пиле за ресторанот El Pollo Loco во Холивуд

shto-rabotele-slavnite-pred-da-stanat-slavni-03.jpg

Џим Кери се отпишал од училиште за да им помогне на родителите финансиски и работел како домар

shto-rabotele-slavnite-pred-da-stanat-slavni-04.jpg

Ријана била кадет во армијата

shto-rabotele-slavnite-pred-da-stanat-slavni-05.jpg

Џорџ Клуни бил продавач, работел во осигурителна компанија, редел полици во маркет и работел како мајстор во градежништво

shto-rabotele-slavnite-pred-da-stanat-slavni-06.jpg

Уште 5 ѕвезди и нивните професии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Отечени вени, стрии на градите: 13 славни дами кои не се срамат од нивните нормални женски тела Од несовршена форма на градите до набори под пазувите и црвени точки по депилаци...
8 славни дами кои имаа непријатна ситуација во јавност (и успешно се справија со неа) Селена Гомез имаше незгода на настан кога ѝ испадна чевелот, па таа брзо го собл...
Кајли Џенер, Анџелина Џоли: Како ќе изгледаа славните дами ако имаа тенки усни? (фото) Од Меган Фокс до Памела Андерсон, како би изгледале славните дами ако наместо по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg