Од Њујорк до Флорида: Сите луксузни имоти на Доналд Трамп


Од Њујорк до Флорида: Сите луксузни имоти на Доналд Трамп

od-njujork-do-florida-site-luksuzni-imoti-na-donald-tramp-01.jpg

Откако стана претседател на САД, Доналд Трамп поминал околу 25% од своето време во канцеларија, а остатокот од времето го поминува во некоја од неговите приватни резиденции.

Уште кога Трамп беше само бизнисмен, листата на имот што го поседува беше огромна.

Од луксузен пентхаус во Њујорк, па сè до палата во Палм Бич на Флорида, винарии и терени за голф низ Америка, погледнете со каков имот располага Доналд Трамп:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Доналд Трамп: „Му посакувам многу среќа на Хари со Меган Маркл, ќе му треба“ Меган Маркл им дозволи на фановите да ѕирнат во нејзиниот дом од 14 милиони дола...
Како Меган Маркл и принцот Хари му се најдоа на мета на Доналд Трамп? Американскиот претседател се огласи на Твитер дека нема да им плаќа обезбедување...
9 луксузни работи кои ги изгубија Меган Маркл и Хари кога се откажаа од кралскиот живот Меган нема да може да позајмува од скапоцениот накит на кралицата, како што прав...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg