Имаат телохранител за накитот: Тајните на ѕвездите за големите настани


Имаат телохранител за накитот: Тајните на ѕвездите за големите настани

Сте се запрашале ли некогаш што се случува зад сцената на популарните церемонии, настани и доделувања на награди?

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-01.jpg

Она што го гледаме на снимките и фотографиите од црвениот тепих е само еден мал дел, но зад него се кријат многу мали тајни.

Како на пример, дека ѕвездите имаат асистент кој им го држи долгиот фустан или кој стои близу нив и ги советува како да застанат за совршена фотка.

Дознајте кои се тајните на ѕвездите и што се случува за време на големите настани:

Ѕвездите на црвениот тепих имаат личен асистент

Кога гледате во фотките од славните дами во долгите фустани кои се влечат на црвениот тепих, сигурно помислувате колку тие изгледаат беспрекорно од секој аспект и во секој момент.

Но, кога би немале асистент кој постојано им го поправа аутфитот, им го мести фустанот или придржува, тие можеби и не би биле толку совршени без ниту една грешка.

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-02.jpg

Тајни за седењето

Организаторите на големите настани имаат сериозна задача – распоредот за седење на гостите. Тие внимаваат на тоа како ќе го направат распоредот и ги имаат предвид сите кавги или разделби помеѓу ѕвездите и се обидуваат да не ги стават заедно.

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-03.jpg

Нема импровизирани шеги

Ако мислевте дека сите тие смешни моменти и шеги се импровизација на ѕвездите, сте се излажале. Сето тоа е сценарио благодарение на огромен професионален тим кој работи неколку месеци на тоа пред да се одржи настанот.

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-04.jpg

Местата на ѕвездите се обележани со портрет

Местата каде што ѕвездите треба да седнат не се резервирани само со нивното име, туку и со целосен портрет.

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-05.jpg

Елегантен викенд за Оскари

Пред ѕвездите да заблескаат на црвениот тепих на Оскарите, тие поминуваат заеднички викенд – 48 часа во модерните хотели во Беверли Хилс. Собите во нив се резервирани цела година пред да се одржува настанот со оглед на тоа што сите сакаат да престојуваат во луксузни соби.

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-06.jpg

Посебна заштита за накитот

Славните на црвениот тепих сакаат да изгледаат беспрекорно, па за таа цел тие многу често носат прескап накит и детали на облеката кои вредат и по неколку милиони долари. Затоа, тие имаат и посебен телохранител кој е задолжен да го чува накитот, а не нив.

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-07.jpg

Суфлер

Освен што имаат асистент кој се грижи за нивниот изглед, тие имаат и асистент кој ги советува како и каде да застанат за фотките да изгледаат совршено. Исто така, им помагаат и при одговарање на прашањата на новинарите и во сѐ што ќе им биде потребно. Никогаш не се сами.  

imaat-asistent-za-dolgite-fustani-tajnite-na-dzvezdite-za-golemite-nastani-08.jpg

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славни мажи кои изгледаат посекси со седа коса Младоста има висока цена во Холивуд. Сите се трудат да изгледаат помладо, поубав...
Совети кои може да ги примените: Како се негуваат најубавите славни же... Познатите убавици навистина знаат како да се грижат за себе, како за убавината, ...
Временска машина: Како ќе изгледаат ѕвездите кога ќе остарат? (видео) Нема човек кој не помислил како ли ќе изгледа кога ќе остари. И додека ѕвездите ...