Како ќе се промени животот на Меган Маркл откако ќе стане член на британското кралско семејство?


Како ќе се промени животот на Меган Маркл откако ќе стане член на британското кралско семејство?

Од страна можеби изгледа совршено нејзината трансформација од актерка до сопруга на принц и придружување на кралското семејство, но и тоа има свои недостатоци.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-01.jpg

Животот на Меган Маркл целосно ќе се промени и таа ќе мора да заборави на многу работи кои претходно биле дел од нејзиниот живот и ја правеле тоа што е таа денес.

Таа и досега мораше да направи некои промени за да стигне каде што е сега, но откако официјално ќе стане дел од британското кралско семејство, таа ќе мора да направи уште поголеми промени.

Од строги правила за избор на облека, до забрана на селфиња и присуства на модни ревии – погледнете како животот на Меган Маркл ќе претрпи промени:

Таа нема повеќе да биде актерка

Таа откри дека се одлучила да се откаже од актерството, што очигледно беше голем дел од нејзиниот живот. Во серијата по која стана популарна, Suits, глумеше во 7 сезони почнувајќи од 2011, а нејзиниот колега од серијата, што го глуми нејзиниот партнер ѝ посака среќа.

Со неа постојано ќе има обезбедување

Можеби не толку засилено како Тајната служба, но приближно.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-02.jpg

Не може да биде активна во политика

Оние кои ќе се венчаат со член на кралското семејство, го губат правото за активност во политика и не смеат да дискутираат јавно за нивните политички гледишта. Исто така, не гласаат и не се кандидираат.

Нејзиното име ќе се промени

Таа веќе нема да биде позната како Меган Маркл, бидејќи тоа е нејзиното средно име, а членовите на кралско семејство се нарекуваат по првото име. Нејзиното целосно име е Рејчел Меган Маркл.

Нејзината гардероба целосно ќе се промени

Таа низ годините имала интересни избори за облека, но сега таа ќе мора да се придржува до правилата за член на кралско семејство и да се облекува прикладно.

Нема да може да седи каде што сака

Членовите на кралското семејство пристигнуваат и седнуваат според редослед по линијата за наследување на тронот.

Нема веќе селфиња

Исто како што ќе мора да го пчитува протоколот и да не потпишува автограми, така и селфињата ќе заминат во историјата.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-04.jpg

Нема да може безгрижно да присуствува на ревии

А телефоните и камерите ќе бидат упатени кон неа.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-05.jpg

Ќе добие посебен тренинг за заштита од тероризам

Тој се состои од преправање дека таа е заложник и ќе учи како да се справува во опасни ситуации, па изгледа дека нејзините актерски способности ќе бидат од помош.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-06.jpg

Го затвори нејзиниот веб сајт за животен стил

Иако не е сигурно дали го затворила бидејќи знаела дека ќе дојде до момент кога ќе мора да го направи тоа бидејќи ќе биде член на кралското семејство, или била независна одлука од ова, сепак таа им напиша емотивна порака на своите фанови со која го соопшти затворањето.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-07.jpg

Кога ќе патува во странство, ќе мора да носи вишок црн аутфит

Причината за ова е веќе позната и сме зборувале и претходно за тоа.

Ќе мора да присуствува на многу кралски настани

Како што е парадата за роденденот на кралицата и уште многу други задолжителни настани.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-08.jpg

Ќе им стане тетка на принцот Џорџ и принцезата Шарлот

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-09.jpg

Нема да ѝ биде дозволено да игра монопол

Оваа игра била премногу натпреварувачка помеѓу кралските членови , па затоа е забранета.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-10.jpg

Нема да може да се држи за раце со принцот Хари во јавност

Ќе мроа да се појавува на официјални настани и нема да им биде дозволено често да го прават тоа, исто како  и на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-11.jpg

Одморите ќе ги замени со кралски тури

https://www.instagram.com/p/BLPf6ZvAgGT/?taken-by=meghanmarkle

Ќе ја смени религијата

Таа пораснала како Протестант, но ќе биде крштевана во Англиската црква.

Таа ќе стане граѓанин на Британија

Британското кралско семејство го потврди ова и таа официјално ќе мора да стане британски граѓанин.

Ќе им каже збогум на вечерните излегувања

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-13.jpg

Како и на позирањето на плажа

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-14.jpg

Нема да биде на насловна на магазин во скоро време

Бидејќи со зборувањето за врската со Хари во Vanity Fair го прекрши протоколот.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-15.jpg

Нејзините кучиња ќе станат дел од кралското семејство

Кучињата на Меган во мај официјално ќе станат кралски. Требаше двете кучиња да бидат префрлени во Британија, но едното било премногу старо за да лета и останало во Канада.

kako-kje-se-promeni-zhivotot-na-meghan-markle-otkako-kje-stane-chlen-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-16.jpg

Ќе мора да ја следи кралицата

Ако кралицата стане, и Меган треба да стане. Таа треба да прави сѐ што ќе наложи кралицата, а се надеваме дека наскоро ќе имаме можност да ги видиме заедно на некоја фотографија.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каков татко, таков син: Најубавите фотки од Роналдо и неговата мини-ве... Освен што е еден од најпопуларните и најдобрите фудбалери на светот, Кристијано ...
Принцот Хари и Меган Маркл ќе почнат да живеат во Кенсингтоновата пала... Принцот Хари и Меган Маркл се во врска од летото 2016-та година, иако истата ја ...
Зошто Меган Маркл не смее да носи тијара, а Кејт Мидлтон смее? Блескавиот моден додаток на главата се носи на официјални прослави, но зошто Мег...