Од стоење на раце до шпага - 20 најфлексибилни познати дами (фото)


Од стоење на раце до шпага - 20 најфлексибилни познати дами (фото)

Модели, пејачки, актерки, овие дами ќе ве воодушеват со неверојатната телесна форма и способностите.

od-stoenje-na-race-do-shapaga-20-najfleksibilni-poznati-dami-foto-01.jpg

Познатите одат до екстремни граници за да се осигураат дека изгледаат фит.

Од строги диети до ригорозни режими на вежбање, тие нa секој можен начин се трудат да останат во добра форма.

Но, вежбањето се исплати и изгледаат беспрекорно, плус се навистина флексибилни.

Од Мадона до Бар Рафаели, кои се најфлексибилните познати дами:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати личности за кои не сте знаеле дека се роднини Сите знаеме дека згодните Лиам и Крис Хемсворт се браќа или дека Кели Роуланд ѝ ...
Познати дами кои станале мајки на млади години Иако многу дами од светот на шоу-бизнисот ја ставаат кариерата на прво место, а ...
Познати личности кои имаат кралско потекло Кога Бијонсе ја нарекуваат кралица, тоа не е кажано само така, таа навистина има...