Светки, гламур, елеганција: Ѕвездите примерни на црвениот тепих на Оскари 2018


Светки, гламур, елеганција: Ѕвездите примерни на црвениот тепих на Оскари 2018

На 4-ти март, се одржа церемонијата за ’90-ите Академски награди, каде се собра целата елита од забавната индустрија.

najdobro-i-najlosho-oblechenite-na-oskari-2018-svetki-glamur-i-elegancija-na-crveniot-tepih-01.jpg

Ова е една од најголемите церемонии на светско ниво, кога станува збор за филмската индустрија, каде холивудските ѕвезди се борат да ја добијат посакуваната златна статуетка – Оскар.

Црвениот тепих како и секогаш беше исполнет со славни личности кои изгледаа совршено од глава до пети, но многу од нив решија и да преземат поголем ризик и секако, направија „модни утки“.

Голем број од ѕвездите заблескаа во елегантни тоалети со светли бои, а посебно се издвоија оние со светкави креации.

Погледнете како беа облечени ѕвездите на Оскари 2018:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите парови кои се појавија на Мет Гала 2018 (фото) Црвениот тепих на Мет Галата не ги разочара љубителите на модата, со оглед на то...
Сите славни личности кои присуствуваа на кралската свадба (фото) Свадбата на Меган и принцот Хари без сомневање беше најголема и најпопуларна сва...
Фарел носеше шорцеви, Рами Малек падна од сцена: Најчудните моменти на Оскари 2019 Иако немаше толку многу непријатни ситуации како минатата година, сепак и оваа г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg