Свадбени правила кои Меган Маркл мора да ги почитува


Свадбени правила кои Меган Маркл мора да ги почитува

Ако мислевте дека на „обичните“ невести им е тешко, замислете колку правила треба да следи кралската невеста, во случајов Меган Маркл.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-01.jpg

Додека секоја жена може да одбере што ќе носи, каква торта и покани ќе има за венчавката, Меган мора да го следи протоколот и нема многу простор за нејзините желби.

Па така, мора да остане доследна на следниве традиции:

1. Мора да носи беспрекорно бел фустан.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-1.jpg

2. Мора да ѝ дозволи на кралицата да ги испрати поканите за венчавката.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-2.jpg

3. Мора да има две овошни торти на приемот на гости.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-3.jpg

4. Локацијата мора да биде Виндзор замокот.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-9.jpg

5. Својот бидермаер треба да го остави врз Гробот на Непознатиот војник.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-5.jpg

6. Моминската вечер мора да биде тајна и никогаш не смее да излезат фотки во јавност.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-7.jpg

7. За деверици мора да има малечки девојчиња.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-11.jpg

8. Мора да позира за официјален свадбен портрет.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-8.jpg

9. Нејзиното семејство не смее да седи со кралското семејство за време на свадбата.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-6.jpg

10. Мора да има бидермаер со бели „мирта“ цветови.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-4.jpg

11. Бурмата мора да биде изработена од специјално велшко злато.

svadbeni-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-pocituva-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кралската свадба на Хари и Меган од аспект на гостите кои присуствуваа... Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл остави силен впечаток кај многумина и се ...
Spice Girls на светска турнеја: Првиот настап ќе биде на свадбата на п... Фамозната група од '90-тите повторно ќе ја видиме на сцената и тоа можеби токму ...
Меган Маркл со два стајлинзи во еден ден и бакнеж за гордиот татко, пр... Елегантната Меган Маркл посветено ги извршува кралските обврски и е пресреќна по...