Славни личности кои не беа поканети на свадбата на Хари и Меган, иако се очекуваше нивното присуство

Уште пред да се одржи кралската свадба, беше јасно дека ќе има многу славни личности и ѕвезди-пријатели на принцот Хари и поранешната актерка Меган Маркл.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-01.jpg

И како што беше очекувано, помеѓу гостите на кралската свадба се најдоа многу познати имиња кои заедно славеа со парот.

Сепак, имаше и многу такви кои многумина очекуваа да бидат поканети и да се појават, а сепак не беа дел од најпопуларната свадба годинава.

Кралското семејство е поврзано со многу „големи имиња“, па во продолжение погледнете кои од нив се очекуваше да бидат поканети, но не се појавија:

Анџелина Џоли

Според гласините, се веруваше дека Анџелина ќе се појави на кралската свадба, бидејќи била забележана на аеродромот во Лондон ден пред настанот и бидејќи има добар однос со кралицата која ја прогласи за почесна дама, но сепак не беше на листата гости.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-02.jpg

Доналд Трамп

Кралските репортери изјавија дека Меган и Хари не сакале да даваат свадбени покани на политички лидери, независно дали се домашни или странски, вклучувајќи го и Доналд Трамп.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-03.jpg

Ријана

Ријана и принцот Хари брзо се спријателија откако се запознаа на Барбадос за време на Карипската турнеја за Светскиот ден на СИДА во 2016-та, но сепак таа не беше дел од гостите.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-04.jpg

Барак и Мишел Обама

И покрај блиското пријателство на поранешниот претстедател и прва дама на САД со кралското семејство и директно со младоженецот, тие сепак не беа поканети на церемонијата за кралската свадба.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-05.jpg

Ед Ширан

Наводно било побарано од него да настапува на кралската свадба уште во февруари, но тој не беше забележан на големиот настан на 19-ти мај.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-06.jpg

Повеќето членови на Spice Girls

Во последно време имаше многу гласини дека тие повторно ќе се обединат како група и ќе настапат на кралската свадба, но сепак некои од нив воопшто не биле поканети. Единствената членка на поранешната група која присуствуваше на свадбата е Викторија Бекам.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-07.jpg

Никол Кидман и Том Круз

Актерите не се директно поврзани со Хари и Меган, но кога биле заедно, биле пријатели на кралското семејство, ја запознале принцезата Дијана и присуствувале на нејзиниот погреб, па многумина очекуваа дека можеби ќе бидат поканети и на свадба на нејзиниот син.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-08.jpg

Тереза Меј

Премиерот на Британија не добила покана, веројатно од истата причина како за Доналд Трамп.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-09.jpg

Јусејн Болт

Ѕвездата од Јамајка е пријател со принцот Хари неколку години, тие се фотографирани заедно, а Болт дури и се пошегувал дека планира да направи три момачки забави за свадбата на принцот во мај, но сепак не се појави на свадбата.

slavni-lichnosti-koi-ne-bea-pokaneti-na-svadbata-na-hari-i-megan-iako-se-ochekuvashe-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...
Живее под кирија, а пазари храна со купони - Како Меган Фокс ги троши милионите? Меган Фокс и Машин Ган Кели живеат под кирија, а познато е дека актерката обожав...
Меган Фокс со Машин Ган Кели во Грција на одмор - не можат да се наситат еден на друг (фото) Уште еден доказ дека Грција е замислата за совршен одмор за холивудските ѕвезди....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg