Моден маратон: Меган Маркл промени 3 фустани во еден ден (фото)


Моден маратон: Меган Маркл промени 3 фустани во еден ден (фото)

Три различни бои, три различни фризури и три различни фустани носеше Меган Маркл на нејзиниот прв моден маратон во кралската улога.

moden-maraton-megan-markl-promeni-3-fustani-vo-eden-den-foto-001.jpg

Меган го започна денот на прославата по повод Стогодишнината на Кралската воздухопловна федерација, каде стоеше до кралицата облечена во тегет елегантен фустан со А крој и светли крем штикли.

Само неколку часа подоцна, заедно со принцот Хари пристигна во Даблин на кралска должност, облечена во зелен Givenchy фустан со штикли во боја на кожа и чанта во идентична нијанса.

На попладневната забава организирана од Британскиот амбасадор во Ирска, Меган се појави во коктел фустан, во кој зрачеше со холивудски гламур.

Како изгледаше Меган Маркл во првиот 24-часовен моден маратон?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кралската свадба на Хари и Меган од аспект на гостите кои присуствуваа... Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл остави силен впечаток кај многумина и се ...
Меган Маркл со два стајлинзи во еден ден и бакнеж за гордиот татко, пр... Елегантната Меган Маркл посветено ги извршува кралските обврски и е пресреќна по...
Spice Girls на светска турнеја: Првиот настап ќе биде на свадбата на п... Фамозната група од '90-тите повторно ќе ја видиме на сцената и тоа можеби токму ...