„Во ред е, ја имам мојата сопруга“ – Хари одби чадор од персоналот, бидејќи Меган го штити од дождот (видео)


„Во ред е, ја имам мојата сопруга“ – Хари одби чадор од персоналот, бидејќи Меган го штити од дождот (видео)

Меган и Хари ја продолжија нивната прва кралска турнеја во Австралија со посета на градот Дабо.

vo-red-e-ja-imam-mojata-sopruga-hari-odbi-chador-od-personalot-bidejkji-megan-go-shtiti-od-dozhdot-video-01.jpg

Тие со секое нивно појавување покажуваат колку се заљубени и опуштени, за разлика од останатите кралски членови.

Додека Хари зборуваше за сушата која го погодила регионот и како тоа влијае на фармерите, небото „се отвори“, а Меган беше покрај него и му држеше чадор за да го штити од дождот.

vo-red-e-ja-imam-mojata-sopruga-hari-odbi-chador-od-personalot-bidejkji-megan-go-shtiti-od-dozhdot-video-02.jpg

vo-red-e-ja-imam-mojata-sopruga-hari-odbi-chador-od-personalot-bidejkji-megan-go-shtiti-od-dozhdot-video-03.jpg

Кога еден од луѓето на Хари му пријде со чадор, војводата се пошегува и рече: „Во ред е, ја имам мојата сопруга“.

При посетата, тие се дружеа со локалците, фармерите кои го држат регионот и беа на пикник. 

Погледнете повеќе фотки од настанот на кој кралскиот пар стопи срца:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам ... Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...
Прва фотка од Лусиа, ќеркичката на Рики Мартин и неговиот сопруг Рики Мартин и неговиот сопруг, Џуан Јосеф имале уште една причина за славење пре...