Познати парови кои си личат како да се брат и сестра


Познати парови кои си личат како да се брат и сестра

Без разлика дали станува збор за сините очи или за идентичната насмевка, тие неверојатно наликуваат еден на друг.

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-01.jpg

Постои теорија дека луѓето ги привлекуваат луѓе кои личат на нив. Многу познати парови на некој начин се доказ за ова.

На нивните лица тие имаат толку сличности што изгледаат како да се брат и сестра.

Партнери кои неверојатно си наликуваат еден на друг:

Софи Хантер и Бенедикт Камбербач

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-02.jpg

Кристен Бел и Дакс Шепард

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-03.jpg

Петер Сарсгард и Меги Гиленхал

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-04.jpg

Никол Кидман и Кит Урбан

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-05.jpg

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-06.jpg

Жизел Бундшен и Том Брејди

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-07.jpg

Криси Тајген и Џон Леџенд

poznati-parovi-koi-si-lichat-kako-da-se-brat-i-sestra-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати мажи кои се посекси со брада Некои мажи со брада изгледаат како митски богови, а други како самоуверени мачо ...
Познати дами кои имаат мали гради и се горди на нив И додека девојки од цел свет, за жал, се оперираат за да имаат бујно деколте как...
5 познати дами кои се изборија со ракот Кајли Миног: „Кога докторите ми ја кажаа дијагнозата останав без зборови, но сфа...

Најчитани неделава