Ѕвезди кои имале ФБИ досие, но ретко кој знае
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ѕвезди кои имале ФБИ досие, но ретко кој знае

Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а славните очигледно не се исклучок.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-001.jpg

Многу актери, музичари и познати имиња во светот на шоу бизнисот биле „на мета“ на истражувањата на ФБИ поради сомнеж за криминал.

За овие ѕвезди со сигурност се знае дека имале досие:

Витни Хјустон

Поради турбулентната историја со дрога, големи суми на пари, бурни романси, како и анонимни писма, во ФБИ будно се следело нејзиното име.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-1.jpg

Стив Џобс

Во 1991 година ФБИ направиле истражување на Џобс, кога постоела можност да се сретне со тогашниот претседател на САД.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-2.jpg

Мерилин Монро

Со оглед на тоа што Мерилин била подвижна мистерија околу која постојано имало прашина и била поврзувана со значајни имиња, не е ни чудо што имала отворено досие.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-3.jpg

Волт Дизни

Волт Дизни и ФБИ имале „комплицирана врска“ преку 30 години.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-4.jpg

Чарли Чаплин

Чарли Чаплин имал прилично долго досие, кој од непознати причини бил воедно сметан за закана за националната безбедност.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-5.jpg

Џон Ленон

Популарноста во ’60-тите му донела можност да биде „погласен“ и на тема политика, па поради активизмот на тоа поле во неколку наврати бил тема на тајни истражувања.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-6.jpg

Мајкл Џексон

Сите сме сведоци на темната страна која го следеше со години, како и шпекулациите за секакви бизарни навики, па во овој случај не нè чуди информацијата дека постои ФБИ досие со негово име.

dzvezdi-koi-imale-fbi-dosie-no-retko-koj-znae-7.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славни личности кои не беа поканети на свадбата на Хари и Меган, иако ... Уште пред да се одржи кралската свадба, беше јасно дека ќе има многу славни личн...
Бијонсе метела коса во фризерница, Том Круз носел багаж: Првите (норма... Тие денес се уметници од светски ранг, но првите работни искуства им биле сосема...
(Не)славни фраери: 10 згодни актери чие име не звучи познато Кога се тие во прашање, со своето лице остануваат запаметени кај припадничките н...