Зошто Мадона ја охрабрува ќерка си да оди со неизбричени пазуви и нозе?


Зошто Мадона ја охрабрува ќерка си да оди со неизбричени пазуви и нозе?

И на црвениот тепих и на модна писта Лурдес Леон ја имаме видено со незибричени нозе, а пак кога станува збор за пазувите тоа се случува уште почесто. Но, зошто го прави ова?

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-01.jpg

Лурдес Леон дефинитивно ги следи стапките на мајка си во поглед на авангардниот вкус за мода, но и спортивставувањето на наметнатите стандарди за убавина.

22-годишната ќерка на Мадона на црвениот тепих на настанот CFDA / Vogue Fashion Fund се појави со проѕирен фустан од кој ѝ се гледаа брадавиците, а се прошета и со неизбричени нозе. Инаку, и во други пригоди таа се има појавувано со неизбричени нозе и пазуви.

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-03.jpg

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-02.jpg

Ова потекнува оттаму што Мадона ја воспитува да биде самоуверена жена која не се плаши да им пркоси на стандардите за убавина, особено кога станува збор за влакната на телото.

Во едно интервју Мадона има изјавено: „Гледам како популарните девојки треба да се однесуваат за да ги освојат момчињата. Затоа јас одлучив да го правам спротивното. Одбивам да носам шминка секогаш, да имам средена фризура, да се бричам и одлучив дека ќе се шетам слободно со влакнести пазуви“.

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-11.jpg

60-годишната Мадона и денес гордо го покажува тоа, заедно со ќерка си.

Таа порачува дека сите жени имаат влакна таму, само не сме навикнати да ги гледаме и навистина не треба да се заморуваме да се вклопиме во сликата која мажите ја имаат за тоа како сакаат да изгледа жената.

Некои фанови им даваат поддршка на Мадона и Лурдес, додека други ги критикуваат.

Каков е вашиот став?

Фотки од Лурдес:

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-10.jpg

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-09.jpg

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-08.jpg

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-07.jpg

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-06.jpg

zoshto-madona-ja-ohrabruva-kjerka-si-da-odi-so-neizbricheni-pazuvi-i-noze-05.jpg

Прочитајте и Цигари од 15 години, влакна под пазувите: 10 факти за Лурдес, ќерката на Мадона!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трета среќа со помлад дечко: Кортни Кардашијан се гледа со религиозен ... Новиот избраник на старлетата е голем верник. Наспроти разликата од дванаесет го...
Љубов без секс: Познати парови кои се „чувале“ за првата брачна ноќ Интимниот однос претставува исклучително важен чин за некои славни личности. Зат...
Развод по 25 години, афера со мажена жена: Која е љубовницата на Џеф Б... Само неколку часа пред американските медиуми да ја обелоденат неговата љубовна а...