Како Кејт Мидлтон се труди да не го засени Вилијам, а Меган се труди да е главна?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Како Кејт Мидлтон се труди да не го засени Вилијам, а Меган се труди да е главна?

Кејт Мидлтон со посебни тактики му дозволува на нејзиниот сопруг, идниот крал на Велика Британија, да биде во прв план.

kako-kejt-midlton-se-trudi-da-ne-go-zaseni-vilijam-a-megan-se-trudi-da-e-glavna-01.jpg

Кејт Мидлтон е една од најфотографираните жени на светот, но кралските експерти тврдат дека таа постојано им отежнува на фотографите да направат фотографија од неа.

Постојано се труди да не го засени својот сопруг Вилијам.

„Колку што Кејт не им помага на фотографите, толку Меган им помага“, изјави еден од фотографите на кралското семејство.

kako-kejt-midlton-se-trudi-da-ne-go-zaseni-vilijam-a-megan-se-trudi-da-e-glavna-04.jpg

Кога Кејт излегува од автомобилот речиси секогаш бира тоа да биде страна од кај што нема толку фотографи, кога минува кај нив забрзува, се затскрива со косата или гледа на другата страна.

За разлика од неа, Меган Маркл, која веќе имала кариера во Холивуд и има искуство со позирање на јавни настани, мавта уште од автомобилот додека се приближува, излегува од страната кај што се фотографите, не позира, но подзастанува кај нив, се врти наоколу и им е од голема помош.

kako-kejt-midlton-se-trudi-da-ne-go-zaseni-vilijam-a-megan-se-trudi-da-e-glavna-09.jpg

Можеби тоа е една од причините зошто популарноста на Меган, некако бргу ја надмина онаа на Кејт. Кога ќе се појават Меган и Хари толпата реагира многу побурно, отколку кога ќе се појават Кејт и Вилијам.

kako-kejt-midlton-se-trudi-da-ne-go-zaseni-vilijam-a-megan-se-trudi-da-e-glavna-06.jpg

Сепак, Кејт намерно сака да остане во сенка, таа има за цел да му дозволи на својот сопруг Вилијам да биде во прв план, затоа што тој е идниот крал на Велика Британија. Иако сакаме да видиме фотографии од нив на кои искажуваат спонтани емоции тоа е реткост, затоа што Вилијам се огледува во умереноста на кралицата Елизабета.

kako-kejt-midlton-se-trudi-da-ne-go-zaseni-vilijam-a-megan-se-trudi-da-e-glavna-02.jpg

Кејт му е поддршка и сака да се повлече од јавноста секој пат кога е можно, за разлика од Меган која сака да работи на својата популарност.

Хари, од друга страна, може да биде поопуштен од Вилијам затоа што тој најверојатно никогаш нема да стане крал.

kako-kejt-midlton-se-trudi-da-ne-go-zaseni-vilijam-a-megan-se-trudi-da-e-glavna-08.jpg

kako-kejt-midlton-se-trudi-da-ne-go-zaseni-vilijam-a-megan-se-trudi-da-e-glavna-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кејт и Вилијам уживаат во природа со децата, а принцот Луи ги направи ... Кејт и Вилијам викендов уживаа со децата на игралиште во шума и не пропуштија да...
Кејт и Вилијам vs. Меган и Хари - кој кралски пар објави поубава божиќ... Секоја година членовите на кралското семејство објавуваат честитки. Годинава едн...
Кејт Мос со целулит и виснато стомаче на јахта со 13 години помладиот ... Кејт Мос е позната по тоа што „појадуваше“ шампањ, ручаше „вотка“, па продолжува...