Третман на кожата со пијавици, терпентин против настинка - Најглупавите совети кои ги дале познатите досега
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Третман на кожата со пијавици, терпентин против настинка - Најглупавите совети кои ги дале познатите досега

Познатите личности се добри за многу работи. Најчесто нè забавуваат, понекогаш донираат дел од своите пари во добротворни цели. Нивните скандали се секогаш интересни и привлечни за споделување.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega-01.jpg

Но, она во што не се добри е давањето совети. Можеби тоа сепак не е нивна вина, информираноста сепак не припаѓа во описот на нивната професија.

Сепак, некои од нив досега споделиле толку неточни и нелогични совети, а најлошото е што луѓето се водат по нивниот памет, односно советите, како на пример:

Тифани Хадиш тврди дека Владата во САД не сака да ги дознаете здравствените придобивки од пиењето терпентин (смола од иглолисни дрвја), особено колку добар лек е за лекувањето настинка. Актерката дополнително појаснува дека една лажица терпентин нема да ве убие… но, научниците велат дека може.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (9).jpg

Мајли Сајрус споделила со фановите дека безглутенската диета го зајакнува менталното и физичкото здравје. Науката сепак вели дека безглутенската диета им е неопходно само на луѓето кои страдаат од целијакија.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (6).jpg

Елен Помпео можеби глуми успешна докторка во Grey’s Anatomy, но дефинитивно нема поим од медицината. Имено, во гостувањето кај Елен ги повикала жените редовно да прават ехо на карлицата со цел навреме да го откријат ракот на јајниците. Проблемот е во тоа што ваквата состојба не може да се детектира со никакво ехо, најмалку пак на карлицата. Тоа барем го тврдат вистинските доктори.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (3).jpg

Шајлин Вудли ги советува обожавателите да консумираат глина, бидејќи само таа има моќ да ги исфрли тешките токсини од организмот. Докторите тврдат дека човечкото тело на просечниот човек не е преполно со вакви тешки токсини како што тврди актерката, а истите може да бидат отстранети со помош на бубрезите, односно црниот дроб.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (1).jpg

Миранда Кер обожава третмани на лицето кои вклучуваат живи пијавици. Според неа тие исцицуваат дел од крвта од вашето лице, а остатокот го размачкувате по кожата. Најдобрите дерматолози тврдат дека ова е непотребно и бесмислено.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (7).jpg

Шон Конери во едно интервју изјавил како смета дека удирањето на жена е сосема во ред, сè додека не ја удрите силно како што би удриле еден маж.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (8).jpg

Марта Стјуарт ја советувала својата ќерка дека доколку нејзиниот сопруг е богат, но грд, не ви требало да има негови деца. Подобро е да најде згоден и привлечен дечко и да има негово дете, коешто ќе го одгледува со сопругот.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (10).jpg

Ким Кардашијан е кралица на бесмислените изјави и совети: Бременоста не е повеќе во мода. Што се однесува на модните совети во бременоста: Никогаш не излегувај од куќата, а доколку излезеш носи големо ќебе околу себе.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (5).jpg

Доколку страдате од постпородилна депресија, Том Круз го има вистинскиот совет за вас – витамини и физичка активност. Но, никогаш, никогаш не треба да земете анти-депресив според него.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (2).jpg

Гвинет Палтроу ги советува жените доколку сте имале огромна караница со вашиот партнер, да го закопате гневот, а потоа да му пружите орално задоволство.

Najglupavite-soveti-koi-gi-dale-poznatite-dosega (4).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Љубовните тајни на Холивуд: Легендарни заводници кои всушност сакале м... Некои од најголемите холивудски заводници морале долго време да ја кријат својат...
Сите насловни кои тврдат дека Лејди Гага и Бредли Купер живеат заедно ... Гласините за Лејди Гага и Бредли Купер не престануваат, а странските медиуми шпе...
Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...