Меган Маркл со огромното трудничко стомаче делеше модни совети за добротворни цели


Меган Маркл со огромното трудничко стомаче делеше модни совети за добротворни цели

Војвотката од Сасекс денес им помагаше на жените кои долго време се невработени и спаѓаат во ранлива категорија.

megan-markl-so-ogromno-trudnicko-stomace-delese-modni-soveti-vo-dobrotvorni-celi-001.jpg

37-годишната Меган се појави во организацијата Smart Works, лоцирана во Лондон, која обезбедува високо квалитетна гардероба за интервјуа и тренинзи на невработените жени кои се во очајна потрага по работно место, но и очајно посакуваат да си ја вратат самодовербата.

Војвотката за посетата на ова модно советувалиште облече капут Oscar de la Renta, под кој носеше тесен црн фустан во комбинација со црно-бели потпетици.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Меган Маркл, по рамните сандали, за првпат облече патики на кралска должност (фото) По низата појавувања во елегантни изданија со високи потпетици, Меган деновиве с...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...

Најчитани неделава