Бебе Реџа без облека за Греми?!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Бебе Реџа без облека за Греми?!

Откако мнозинството светски дизајнери ја одбиле за соработка, младата ѕвезда остана без гардероба за доделувањето на престижните музички награди кои ќе се одржат во февруари. 

bebe-redja-bez-obleka-za-gremi-1.png

Причините се крајно разочарувачки за американската изведувачка со македонско-албанско потекло.

Кантавторката Бебе Реџа (29) за првпат ќе присуствува како номинирана за две награди на овогодинешното издание на манифестацијата Греми. За неа ова претставува остварување на сонот. А, истовремено и се претвори и во кошмар.

bebe-redja-bez-obleka-za-gremi-2.jpg

Во видеото што го објави на социјалната мрежа Инстаграм, таа револтирано изјави дека ниту еден од големите дизајнери на кои им се обратила, не сака да ѝ направи фустан за пригодата. Затоа што носи гардероба со конфекциски број од 6 до 8, сметале дека е „преголема“ за нив.

bebe-redja-bez-obleka-za-gremi-3.jpg

„Ако тоа е преголемо, тогаш не знам што да кажам. Веќе не ни сакам да ги облечам вашите фустани. Лудост е да кажувате дека сите жени во светот кои се моја големина или покрупни, всушност не се убави и не можат да ги носат. Одете по ѓаволите сите вие кои ме нарековте дебела и ме одбивте за фустан. Не сакам ништо од вас!“

Подоцна додаде дека во ред е на дизајнерите да не им се допаѓа нејзиниот моден стил, или, пак, музиката што ја создава, но не и да ѝ кажат дека не може да ја облечат бидејќи нема тело како манекенка од писта.

bebe-redja-bez-obleka-za-gremi-4.jpg

„Охрабрете ги жените да ги сакаат своите тела, наместо да правите девојките да се чувствуваат помалку вредни поради конфекциските броеви. Ние сме убави во сите величини. Мали и големи. И, за крај, мојот задник - осмица сепак ќе оди на Греми. Сакајте се сите!“

bebe-redja-bez-obleka-za-gremi-5.jpg

Признанието на Бебе Реџа наиде на лавина од реакции. Дел од фановите побараа да ги открие имињата на дизајнерите, за веќе никогаш да не купуваат од нив. Други, пак, ѝ се заблагодарија што јавно се стави во одбрана на дамите со облини. А, има и такви кои се понудија тие да ѝ обезбедат тоалета за црвениот тепих.

bebe-redja-bez-obleka-za-gremi-6.jpg

Доделувањето на наградите ќе се одржи на 11 февруари, а како пејачката ќе одлучи да се појави – останува да видиме.

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати дами кои имаат мали гради и се горди на нив И додека девојки од цел свет, за жал, се оперираат за да имаат бујно деколте как...
Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото) Брус Џенер со операција го промени полот и стана Кејтлин Џенер... Заедно со Кајл...
Деца на славните кои црпат модна инспирација од нивните родители Многу деца се како копија на своите родители не само поради физичкиот изглед, ту...

Најчитани неделава