„Зошто ѝ го направи ова на другарка ти?“ - Емили Ратајковски мета на онлјан критики


„Зошто ѝ го направи ова на другарка ти?“ - Емили Ратајковски мета на онлјан критики

Многумина ја сметаат за најубавата жена на светот, но ја осудија поради потегот со кој ја понижи другарка си.

zoshto-i-go-napravi-ova-na-drugarka-ti-emili-ratajkovski-meta-na-onljan-kritiki-01.jpg

Емили Ратајковски има повеќе од 22 милиони следбеници на Инстаграм и за многу мажи таа е најубавата жена на светот.

zoshto-i-go-napravi-ova-na-drugarka-ti-emili-ratajkovski-meta-na-onljan-kritiki-04.jpg

Супермоделот, познат по неверојатното тело, позираше легнат на плажа заедно со една своја пријателка. Двете беа облечени во бикини од колекцијата на Емили Inamorata.

View this post on Instagram

Beach buns @inamoratawoman

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Но, под фотографијата имаше низа критики за телото на другарката на Емили, но најмногу за потегот на Емили која на некој начин ја понижила и свесно ја направила мета на онлајн критики.

„Ти прикачи фотографија со која јасно сакаш да покажеш дека твоето тело е подобро од телото на твојата другарка“, гласи еден од коментарите.

zoshto-i-go-napravi-ova-na-drugarka-ti-emili-ratajkovski-meta-na-onljan-kritiki-06.jpg

На ова Емили одговори дека и таа и нејзината другарка мислат дека ова е слатка фотографија од нив и смета дека телото на другарка ѝ изгледа одлично. Напиша дека е горда што носат модели од нејзината колекција и порача дека различните тела се убави и сите треба да го сфатат тоа.

zoshto-i-go-napravi-ova-na-drugarka-ti-emili-ratajkovski-meta-na-onljan-kritiki-07.jpg

„Сите хејтери се луди... Само затоа што сте навикнати да гледате еден тип тело на интернет не значи дека тоа е единствениот тип на тело кое треба да се смета за „убаво“, порача Емили.

zoshto-i-go-napravi-ova-na-drugarka-ti-emili-ratajkovski-meta-na-onljan-kritiki-05.jpg

zoshto-i-go-napravi-ova-na-drugarka-ti-emili-ratajkovski-meta-na-onljan-kritiki-02.jpg

zoshto-i-go-napravi-ova-na-drugarka-ti-emili-ratajkovski-meta-na-onljan-kritiki-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Згодната Емили Ратајковски се сонча на плажа во Грција (фото) Откако се појави речиси гола во спотот на Робин Тике во 2013-та, Емили Ратајковс...
78-годишниот Ал Пачино си фати 39 години помлада девојка: Која е Метал... Актерката позната по серијата „Weeds“ му го освои срцето на Ал Пачино, а парот в...
Ѕвезди со мајки тинејџери: Селена Гомез - мајка ѝ ја родила на 16, Џек... Мајката на 50 Cent го родила на 15 години и музичарот никогаш не дознал кој му е...