Славни дами кои не креваат паника кога папараците ќе ги фатат без шминка


Славни дами кои не креваат паника кога папараците ќе ги фатат без шминка

Беспрекорната фризура, шминка и гардероба се составен дел од работата на глумиците, пејачките и моделите. Сепак, постојат одредени жени од јавниот живот, кои се препуштаат во рацете на визажисти и стилисти исклучиво кога се подготвуваат за црвениот тепих. 

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-1.png

Во слободното време сакаат кожата слободно да им „дише“, така што при извршувањето на секојдневните активностите не носат ниту грам шминка. И не се нервираат ако бидат снимени или фотографирани во природно издание, бидејќи тие не го сокриваат нивното вистинско лице.

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-2.jpg

Кејти Холмс е непоправлива по тоа прашање. На славната американска глумица не само што не ѝ е грижа за шминката, туку ни дизајнерската облека не ѝ котира високо на листата со приоритети. Најчесто може да се види како шета низ њујоршките улици во комфорни фармерки, патики, памучни маички и без тронка декоративна козметика на себе.

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-3.jpg

Кои се колешките на ѕвездата што во приватните мигови исто така не се оптоваруваат со пудра, маскара, руменило, или, пак, сенка за очи? Ова се славните дами кои не креваат паника кога папараците ќе ги фатат без шминка:

Кејт Мос

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-4.png

Дуа Липа

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-5.png

Кејти Холмс

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-6.png

Ума Турман

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-7.png

Лив Тајлер

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-8.png

Гвинет Палтроу

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-9.png

Шакира

slavni-dami-koi-ne-krevaat-panika-koga-paparacite-kje-gi-fatat-bez-shminka-10.png

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Без шминка, со патики: Принцезата од Шведска лежерна на патување во Ат... Кој рече дека титулата принцеза значи 24/7 да носите круна на главата, да сте се...
Прв фамилијарен црвен тепих за Ева Лонгорија, Хозе Бастон и синчето, о... Ева Лонгорија веќе 15 години е верен гостин на црвениот тепих на Канскиот филмск...
Од елегантни фустани до невкусни аутфити: Како беа облечени ѕведите на... Вчера се одржаа MTV видео музичките награди во Њујорк, а на црвениот тепих се по...