Џастин Бибер знае да биде и дарежлив – Му даде 40 долари на бездомник пред бензинска (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Џастин Бибер знае да биде и дарежлив – Му даде 40 долари на бездомник пред бензинска (фото)

Дрејк им остава на продавачки по 100 долари бакшиш, Бибер дава пари на бездомници – дали е за слава или од дарежливост, причината за хуманите гестови на ѕвездите не е важна.

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-01.jpg

Облечен во искинати шорцеви, шарен дуксер, жолти чорапи и папучи Џастин Бибер ја покажа својата хуманост.

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-2.jpg

Тој бил забележан како излегува од бензинска пумпа, а пред вратата дарежливо му подава на бездомник 40 долари.

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-02.jpg

Пејачот го поминал викендот во Мајами на црковна конференција со неговата сопруга, па многумина велат дека тоа го инспирирало да покаже хуманост.

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-03.jpg

Други пак, се пошегуваа дека неговиот шарен и весел аутфит го направил дарежлив, но сепак, Џастин е еден од оние кои често знае да им помогне на бездомниците.

Која и да е причината, хуманите гестови се ценат, посебно во светот на славните.

Помеѓу нив, Дрејк важи за еден од подарежливите и често знае да изненади со добро дело, па добро е кога славните го следат тој пример. 

Моментот кога Бибер е уловен на бензинска со бездомник:

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-003.jpg

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-03 (1).jpg

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-04.jpg

justin-bieber-ja-pokazha-darezhlivosta-mu-dade-40-dolari-na-bezdomnik-pred-benzinska-05.jpg

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џастин Бибер и Хејли Болдвин повторно среде жестока расправија (фото) Во бракот на Џастин и Хејли дефинитивно не цветаат рози, а тој неодамна на Инста...
Го одгледала самохрана мајка, талентот му бил откриен на YouTube – Пат... Неговиот татко ја оставил мајка му кога Џастин бил мал, а таа го израснала како ...
Ѕвезди кои го изгубија богатството преку ноќ и речиси банкротираа Изгледа дека правењето пари е само половина од битката. Тешкиот дел доаѓа кога т...