„Нашата ќерка се роди со расцеп на устата“ – емотивна исповед на Џанлука Ваки и прва фотка од лицето на ќерка му


„Нашата ќерка се роди со расцеп на устата“ – емотивна исповед на Џанлука Ваки и прва фотка од лицето на ќерка му

Џанлука Ваки отворено проговори каква вродена аномалија имала неговата ќерка со цел да ја поткрене свеста на оваа тема. „Ова се случува кај 1 од 700 бебиња...“, вели тој.

nashata-kjerka-se-rodi-so-zajachka-usta-emotivna-ispoved-na-dzanluka-vaki-01.jpg

Џанлука Ваки и неговата партнерка Шерон Фонсека за првпат го покажаа лицето на нивната ќеркичка Блу Јерузалема.

nashata-kjerka-se-rodi-so-zajachka-usta-emotivna-ispoved-na-dzanluka-vaki-02.jpg

Тие позираа за насловната страница на италијанскиот магазин iHola и отворено ја раскажаа нивната приказна.

nashata-kjerka-se-rodi-so-zajachka-usta-emotivna-ispoved-na-dzanluka-vaki-03.jpg

„Со многу љубов сакаме да ја споделиме приказната за раѓањето на Блу Јерузалема. Среќни сме што конечно ќе ја запознаете.

Блу беше родена со расцеп на устата и непцето (cleft palate - најчеста вродена аномалија на лицето).

Нашата душа и срце веднаш беа со нашата ќерка, но истовремено и со семејствата кои минале низ истата ситуација, затоа што ова се случува кај 1 од 700 бебиња.

nashata-kjerka-se-rodi-so-zajachka-usta-emotivna-ispoved-na-dzanluka-vaki-05.jpg

Благословени сме што имаме одличен медицински тим за нашето мало девојче и што дека во догледно време тие ќе можат да продолжат со операција и со тоа ќе ѝ помогнат да живее сосема нормален живот.

Но, ова не е ситуација со многу семејства и тоа е причината што одлучивме да го поткренеме нивото на свесност и да ги поддржиме фондациите како @operationsmile кои се одговорни за помагање на семејства во оваа ситуација“, напиша Џанлука.

С. С. | Црнобело / Фото: iHola

Би можело да ве интересира:

Џанлука Ваки и Шерон Фонсека објавија фотки од породувањето + емотивни исповеди за роденденот на ќер... „Блу Јерузалема, сега знам зошто те чекав толку долго. Ремек делата доаѓаат само...
„Нашата ќеркичка имаше операција“ - Џанлука Ваки и Шерон Фонсека со емотивно видео од болница „Оваа седмица нашата ќеркичка имаше операција на расцепот на устата (вродена ано...
Шарлиз Терон за син ѝ кој носи фустани: „Моето дете за кое мислев дека е момче - е девојче“ Нејзиниот 7-годишен син носи фустани, здолништа и плетенки, а Шарлиз вели дека т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg