Скандалозниот живот на популарен турски актер - Ја обвини бившата за неконтролирано трошење пари, а него му се заканува затвор


Скандалозниот живот на популарен турски актер - Ја обвини бившата за неконтролирано трошење пари, а него му се заканува затвор

Со турскиот актер Озџан Дениз македонската публика имаше прилика да се запознае преку улогата на Мурат во ТВ серијата „Црната Роза“, а потоа следеа улогите и во други ТВ серии, како во „Виорот на судбината“, „Парампарче“, „Истанбулската невеста“ и други. Инаку, тој деновиве е топ тема во турските медиуми како со она што му се случува и во приватниот живот, така и на професионален план.

Ozdzan-Deniz-koj-igrashe-vo-crnata-roza-poradi obvinenijata-na-poraneshnata-sopruga-mu-se-zakanuva-zatvor-a-snima-film-so-nea-shto-potsetuva-na-nivniot-brak-01.jpg

Дури и оние кои не ги следат турските серии, понекогаш сакаат да навлезат во животите на популарните личности, посебно кога ги следат скандали, како овој турски актер.

Разводот и обвинувањата од страна на неговата поранешна сопруга, манекенката Фејза Актан се топ тема во турските портали. Имено, откако по само 15 месеци брак тие се разведоа во 2019-тата година, на нивната приказна како да ѝ нема крај.

Озџан, наводно ја остави 20 години помладата сопруга затоа што не ги исполнувала добро своите мајчински обврски и неконтролирано трошела пари.

На ова, Фејза одговори со кpивичнa пријава до oбвинитeлcтвото во Турција против поранешниот сопруг, Озџан Дениз и неговиот брат Ерсан Дениз. Таа тврди дека била изложена на физичко и пcихичкo нacилcтво од нив двајца.

Во најновиот развој на настаните, како што пишува турскиот портал „Хуриет“ Актан тврди дека актерот ја тепал повеќепати, дека ја изневерувал и дека кога сакала да си замине ѝ се заканувал дека ќе ја убие, по што пак била изложена на насилство. По овие обвиненија на актерот му се заканува затворска казна од 6 до 18 месеци.

Од друга страна пак, турската јавност е збунета од најновиот филм „Senkron“ на Озџан Дениз, каде неговата поранешна сопруга ја толкува главната женска улога.

Она што предизвика реакција кај публиката се токму насилните сцени во филмот. Ликот што го толкува Фејза е претепана, малтретирана, со модринки по лицето и по телото.

deniz-3.jpg

Имено, серијата која се состои од само 6 епизоди е снимена во време на пандемија, односно во периодот кога Фејза и Дениз биле заедно во карантин, за да бидат со синот.

Серијата е објавена на дигиталната платформа Gain, а во неа ја следиме жената Мина која е мајка на синот Кузaj (името е исто со името на синот на Фејза и Озџан) и која трпи насилство од сопругот. Исто како што Озџан Дениз се бореше за старателство на синот во реалниот живот, така и неговиот лик Седат во серијата не дозволува сопругата да му ги земе синовите.

deniz-1.jpg

Повеќе фотки од актерот: 

Б. С. Б. | Црнобело / фото: Instagram/Milliyet

Би можело да ве интересира:

Синот на Анџелина Џоли сведочи против Бред Пит и сака да го отстрани презимето од татко му Бракоразводната постапка трае веќе 5 години, а сега и 19-годишниот Медокс излезе...
Ѕвезди кои имале ФБИ досие, но ретко кој знае Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а...
„Тато плаче на телевизија, а Били не“ - Синот на Џими Кимел во неговото шоу по втората операција на ... Синот на Џими Кимел, Били, се родил со проблем во срцето и само 3 дена по раѓање...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg