„Ти си гордост на тато!“ – Најстариот син на Кристијано Роналдо наполни 11 години


„Ти си гордост на тато!“ – Најстариот син на Кристијано Роналдо наполни 11 години

Кристијано Роналдо Џуниор, најстариот син на познатиот фудбалер, денес полни 11 години, а татко му му чесита со Инстаграм објава. До денес, јавноста уште не знае која е неговата биолошка мајка.

ti-si-gordost-na-tato-najstariot-sin-na-kristijano-ronaldo-napolni-11-godini-001.jpg

Најстариот син на Кристијано Роналдо денес полни 11 години, а гордиот татко го одбележа денот со објава на Инстаграм.

Кристијано Роналдо Џуниор е роден на 17 јуни 2010 година, а до денес не е познато која е неговата мајка.

ti-si-gordost-na-tato-najstariot-sin-na-kristijano-ronaldo-napolni-11-godini-02.jpg

Фудбалерот му го честита 11-тиот роденден на најстариот син со Инстаграм објава.

„Честитки, љубов моја. Ти си гордост на тато. 11 години многу радости и насмевки! Секогаш да се бориш за своите соништа. Многу те сакаме“, стои во описот.

Покрај Кристијано, фудбалерот има и три други деца. Во 2017-та тој откри дека ги добил близнаците Ева и Матео со сурогат мајка, a истата година, со сегашната партнерка Џорџина Родригез ја доби и ќерката Алана.

ti-si-gordost-na-tato-najstariot-sin-na-kristijano-ronaldo-napolni-11-godini-04.jpg

Како што напоменавме, идентитетот на мајката на Кристијано Роналдо Џуниор е непознат, а постојат гласини дека фудбалерот ѝ дал околу 10 милиони долари. Еднаш Роналдо прозборе за мајката на најстариот син во интервју со познатиот водител Џонатан Рос:

„Луѓето шпекулираат дека сум бил со оваа девојка, или со некоја друга, па дури и дека станува збор за сурогат мајка. На никој му немам кажано која е, ниту ќе кажам. Кога Кристијано ќе порасне, ќе му ја кажам вистината бидејќи ја заслужува, бидејќи ми е син. Но, нема да ѝ кажам на јавноста само затоа што луѓето го сакаат тоа“.

ti-si-gordost-na-tato-najstariot-sin-na-kristijano-ronaldo-napolni-11-godini-03.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Позади сцената: Најдобрите Оскаровски Инстаграм фотки Имавме можност да ги погледнеме холивудските ѕвезди на црвениот тепих на Оскарит...
На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...
Роналдо и Џорџина разменуваат нежности и уживаат во вода на одмор на Ибица (фото) Џорџина Родригез се породи во ноември 2017 и оттогаш постојано се одржува во фор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg