Славни мажи кои сакаат да се појават со шминка на важни настани
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Славни мажи кои сакаат да се појават со шминка на важни настани

Обично шминката ја поврзуваме со жените, но во светот на шоу-бизнисот славните имаат поголема слобода за експериментирање со изгледот, па неретко гледаме и нашминкани мажи.

slavni-mazhi-koi-sakaat-da-nosat-shminka-duri-i-vo-javnost-foto-01.jpg

На сите ни е јасно дека и на машките ѕвезди им нанесуваат пудра и им ги прикриваат недостатоците на важните настани, но обично оваа шминка е толку суптилна, што не ја ни забележуваме.

Сепак, бидејќи се еден вид уметници, познатите актери и музичари доста често имаат ексцентричен стил и воопшто не им е проблем да се појават во јавност или на црвениот тепих со маскара, креон, па дури и маестрално нанесена сенка за очи.

Во продолжение погледнете дел од нив:

Бој Џорџ

slavni-mazhi-koi-sakaat-da-nosat-shminka-na-crveniot-tepih-foto-02.JPG

Били Портер

slavni-mazhi-koi-sakaat-da-nosat-shminka-na-crveniot-tepih-foto-03.JPG

Адам Ламберт

slavni-mazhi-koi-sakaat-da-nosat-shminka-na-crveniot-tepih-foto-04.JPG

Коди Ферн

slavni-mazhi-koi-sakaat-da-nosat-shminka-na-crveniot-tepih-foto-05.JPG

Ансел Елгорт

slavni-mazhi-koi-sakaat-da-nosat-shminka-na-crveniot-tepih-foto-06.JPG

Уште 6 познати мажи на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...
Славните личности и нивните деца - копии на нив (фото) Ако сте родител, прекрасно е чувството да видите колку децата личат на вас. ...
10 славни мажи за кои сигурно заборавивте дека имаа долга коса Обично мажите имаат кратка коса, но има и мажи кои се одлучиле за другата варија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg