Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Адријана Лима (40) заблеска на Филмскиот фестивал во Венеција со новото мистериозно момче (фото)

Првпат откако потврди дека е во врска, Адријана Лима се појави во јавност со новото момче за кое не знаеме буквално ништо, и тоа на Филмскиот фестивал во Венеција.

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-01.jpg

Адријана Лима се појави на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција со новото момче, чиј идентитет уште е мистерија.

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-06.JPG

40-годишнот супермодел изгледаше беспрекорно со долг црвен фустан со висок шлиц и длабоко деколте. Нејзиното мистериозно момче носеше црн костум и еспадрили украсени со везови

Парот гордо позираше пред папараците, а неколкупати споделија и бакнеж.

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-11.JPG

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-07.JPG

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-05.JPG

Адријана ги потврди гласините дека е во врска пред некој месец, со фотка на Инстаграм Стори.

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-04.JPG

Уште не е познат идентитетот на новото момче на моделот и не знаеме буквално ништо за него.

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-08.JPG

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-10.JPG

Претходно, Адријана беше во брак со кошаркарот Марко Јариќ, со кого се венча во 2009 година. Тие најавија дека се разделуваат во 2014-та, а го финализираа разводот две години подоцна.

Адријана има и две ќерки од бракот со Марко – 8-годишната Сиена и 11-годишната Валентина.

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-03.JPG

По разводот, супермоделот имаше сериозна врска со турскиот писател Метин Хара, а пред бракот со Марко, таа беше верена со Лени Кравиц.

adriana-lima-zableska-na-filmskiot-festival-vo-venecija-so-novoto-misteriozno-momche-foto-02.JPG

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Мирните“ партнери ги заменија за „лоши момци“ – 10 славни парови кои ја одбележаа 2021 По раскинувањето на 20-годишната врска со Данијела Мартиновиќ, Грашо си најде по...
На 90 години позира гламурозно, Елвис го нарече „аматер во кревет“ – Која е скандалозната холивудска... Холивудската актерка Рита Морено на 90 години направи фотосесија и покажа дека с...
Адријана Лима (40) го покажа трудничкиот стомак на модна ревија, откако го откри полот на третото де... Адријана Лима пред само неколку денови во кратко видео го откри полот на своето ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg