Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


На Џиџи Хадид ѝ рекле дека е дебела – славни личности кои се соочиле со навреди и неуспеси пред да се прослават

Никој не верувал дека Канје Вест ќе биде успешен рапер, а Шакира била длабоко повредена кога ѝ рекле дека „пее како коза“.

na-dzhidzhi-hadid-i-rekle-deka-e-debela-slavni-lichnosti-koi-se-soochile-so-navredi-i-neuspesi-pred-da-se-proslavat-01.jpg

Сите се восхитуваме на успехот на познатите личности, но забораваме дека тие морале да се изборат за тоа. Обично не ни помислуваме колкупати биле одбивани, со какви критики и навреди се соочувале и колку неуспеси доживеале пред да си ја постигнат целта.

Освен оние кои имале среќа да се родат во семејства кои се активни во шоу-бизнисот, скоро сите познати личности имале бројни неуспеси пред ние да дознаеме за нив.

Погледнете дел од нив:

Рис Витерспун

Иако денес Рис е една од најуспешните актерки во Холивуд, на почетокот нештата не оделе по план. Актерката често била одбивана од најбизарните причини – ѝ велеле дека е многу ниска, многу енергична, па дури и дека изгледа многу интелигентно за да глуми млада девојка.

„Сите овие одбивања ме повредија, ги сфаќав лично и многу плачев во моите 20-ти“, има изјавено Рис.

na-dzhidzhi-hadid-i-rekle-deka-e-debela-slavni-lichnosti-koi-se-soochile-so-navredi-i-neuspesi-pred-da-se-proslavat-02.JPG

Џиџи Хадид

Пред да стане најпопуларниот супермодел на планетата, Џиџи Хадид играла одбојка. Поради ова, младата девојка има мускулеста градба, а токму ова претставувало проблем за модните агенции.

Наводно, на Џиџи многупати ѝ викале дека мора да ослаби ако сака да стане модел.

„Плачев секоја вечер, но мајка ми ми рече дека само треба да ја најдеме вистинската модна агенција“.

За среќа, моделот најде агенција на која не ѝ пречи нејзиниот (нормален) изглед и денес речиси и да нема личност која не слушнала за неа.

na-dzhidzhi-hadid-i-rekle-deka-e-debela-slavni-lichnosti-koi-se-soochile-so-navredi-i-neuspesi-pred-da-se-proslavat-03.JPG

Бендот Linkin Park

На почетокот, членовите на Linkin Park не биле сфатени сериозно и пред да се прослават биле одбиени од дури 43 музички студија. Еднаш дури им наредиле да си го променат музичкиот стил ако сакаат да издадат албум.

Бендот, нормално, го одбил ова и наместо тоа го издадоа албумот Hybrid Theory кој стана најпродаван за 2001 година.

na-dzhidzhi-hadid-i-rekle-deka-e-debela-slavni-lichnosti-koi-se-soochile-so-navredi-i-neuspesi-pred-da-se-proslavat-04.JPG

Винона Рајдер

Кога имала само 15 години, на талентираната актерка ѝ рекле дека никогаш нема да се појави во филм бидејќи е грда. Најтажно е што ова не се случило само еднаш – Винона многупати била критикувана за изгледот.

Но, актерката не се откажувала и иако можеби денес не е активна како порано, дефинитивно изгради блескава актерска кариера.

na-dzhidzhi-hadid-i-rekle-deka-e-debela-slavni-lichnosti-koi-se-soochile-so-navredi-i-neuspesi-pred-da-se-proslavat-05.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бурна врска со актерот од „Касандра, го изневери поранешното момче со Пике - Љубовниот живот на Шаки... Била во врска со 16 години постариот актер Освалдо Риос  кој играше во ТВ с...
Тревис побарал дозвола да се ожени со Кортни, на гробот на татко ѝ, не ѝ ги викнал децата – нови дет... Тревис Баркер побарал дозвола од Крис Џенер, но и од починатиот татко на Кортни ...
Двејн Џонсон ја изненади мајка си со нова куќа: „Благодарение на тебе станав добар човек – горд сум ... „Кога имаш добра мајка, имаш шанса да станеш добар човек, мразам да ја гледам ка...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg