Џанлука Ваки и Шерон Фонсека објавија фотки од породувањето + емотивни исповеди за роденденот на ќерката
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Џанлука Ваки и Шерон Фонсека објавија фотки од породувањето + емотивни исповеди за роденденот на ќерката

„Блу Јерузалема, сега знам зошто те чекав толку долго. Ремек делата доаѓаат само по долги патишта и ги чекаш толку долго затоа што се уникатни и имаат огромно влијание врз твојот живот“, напиша Џанлука Ваки за својата ќеркичка, која ја доби на 53 години, со 28 години помладата девојка Шерон.

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-objavija-fotki-od-poroduvanjeto-emotivni-ispovedi-za-rodendenot-na-kjerkata-01.jpg

Џанлука Ваки и Шерон Фонсека го прославија првиот роденден на нивната ќерка Блу Јерузалема. Тие неретко истакнуваат дека таа е целиот нивен свет, а сега искрено и од душа открија колку всушност им значи.

Џанлука за својата мала наследничка напиша:

„Ти пристигна во нашите животи како ангел и ја промени перспективата на целиот наш свет. Сега знам зошто те чекав толку долго.

Ремек делата доаѓаат само по долги патишта и ги чекаш толку долго затоа што се уникатни и имаат огромно влијание врз твојот живот.

Те сакам моја принцезо, ништо не е како претходно и живеам за секој твој здив. Среќен роденден Блу Јерузалема.“

Објавата на неговата партнерка Шерон Фонсека гласи:

„Нашата принцеза од соништата, така те викаат тато и мама, затоа што ти си нашата бајка. Ти го осветлуваш нашиот свет. Ти ги исполнуваш нашите души со најчиста љубов која може да постои и ни покажа една прекрасна, ранлива, специјална авантура.

Ти си силна, храбра и брилијантна како сино небо полно ѕвезди, моето небо. Ти ме научи повеќе за една година, отколку што научив за цел живот.

Секогаш ќе те сакам. Сега и засекогаш. Мојата Блу Јерузалема, среќен роденден.“

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-objavija-fotki-od-poroduvanjeto-emotivni-ispovedi-za-rodendenot-na-kjerkata-02.jpg

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-objavija-fotki-od-poroduvanjeto-emotivni-ispovedi-za-rodendenot-na-kjerkata-05.jpg

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-objavija-fotki-od-poroduvanjeto-emotivni-ispovedi-za-rodendenot-na-kjerkata-04.jpg

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-objavija-fotki-od-poroduvanjeto-emotivni-ispovedi-za-rodendenot-na-kjerkata-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Нашата ќеркичка имаше операција“ - Џанлука Ваки и Шерон Фонсека со емотивно видео од болница „Оваа седмица нашата ќеркичка имаше операција на расцепот на устата (вродена ано...
„Бос танцува на маса дома“ - Џанлука Ваки откри како изгледа неговата семејна идила „Во животот треба да се биде благодарен, па јас сакам да ги славам малите момент...
Џанлука Ваки ужива на одмор на јахта во Италија и повторно танцува со трудната девојка И покрај големата разлика во години која предизвикува контроверзии, овој пар деф...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg