Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Наградно прашање - од каде потекнува Александар Велики?

Најверојатно веќе до сите стигнала веста за квизот во Велика Британија, ама заситеноста од точниот одговор никако да се престане! Александар Македонски - нека му е еднаш...

 

...јасно на цел свет, потекнува од Македонија.
Овие луѓе најверојатно после целава актуелност а и изгубената финансиска можност, никогаш нема да заборават за историјата на Македонскиот народ, а е добра лекција и за сите скептици и непознавачи на Македонската историја.


Со надеж дека се работи за заемно задоволство, уште еднаш клипот од овој настан:
Кога сме веќе на оваа тема и се потсетуваме, ајде да го видиме клипот каде првиот претседател на РМ г-динот Киро Глигоров дава изјава дека ние немаме никаква врска со цивилизацијата на Александар Македонски:


Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Животното што ќе го видите прво открива какви сте во љубовта Што значи ако видите птица или можеби коњ или...? Тестирајте се какви сте во уло...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg