Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Детективска задача која може да ја решат само луѓе со бујна имагинација

Нина ја убила Марина бидејќи се вљубила во полицаецот кој бил на должност. Таа сфатила дека ако има сличен инцидент на претходниот, ќе има можност да го види повторно.

detektivska-zadacha-koja-mozhe-da-ja-reshat-samo-psihopati-ili-lugje-so-bujna-imaginacija-2-5.jpg

Овој одговор можат да го дадат само оние кои можат да се стават на место на убиецот, а тоа се или психопати или луѓе со пребогата имагинација.

Го погодивте одговорот?

М. М. | Црнобело



Би можело да ве интересира:

Трик прашање за досетливи луѓе кои не паничат: Што ќе земете со вас? Замислете дека куќата гори и можете да земете само една од две важни работи – се...
Детективска загатка: Кој ги украл парите од сефот? Оваа детективска загатка ќе ја тестира вашата интелигенција и способноста да дон...
Трик прашање за досетливи луѓе - дали имате безобразен ум? Ако првото што ви падна на памет е безобразно – размислете уште еднаш бидејќи е ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg