Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор?


Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор?

Време е да го размрдате мозокот и да се обидете да решите детска загатка, која нема да ви биде толку едноставна.

trik-prashanje-kolku-vreme-kje-vi-treba-za-tochniot-odgovor-001.fw.jpg

Ве враќаме во времето кога ви беше предизвик да одговорите на сите слични трик прашања – ќе успеете ли и сега?

Одговорот е едноставен, само треба добро да размислите...

trik-prashanje-kolku-vreme-kje-vi-treba-za-tochniot-odgovor-001.fw.png

Одговорот е на следната страна... Би можело да ве интересира:

Трик прашање за луѓе со кликер Како се снаоѓате во сообраќајот? Колку често полицајците ви пишуваат казни? Дали...
Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Трик прашање: Колку деца има Дејан? Време е за будење на умот од зимски сон – ве предизвикуваме со трик прашање. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg