Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор?

Време е да го размрдате мозокот и да се обидете да решите детска загатка, која нема да ви биде толку едноставна.

trik-prashanje-kolku-vreme-kje-vi-treba-za-tochniot-odgovor-001.fw.jpg

Ве враќаме во времето кога ви беше предизвик да одговорите на сите слични трик прашања – ќе успеете ли и сега?

Одговорот е едноставен, само треба добро да размислите...

trik-prashanje-kolku-vreme-kje-vi-treba-za-tochniot-odgovor-001.fw.png

Одговорот е на следната страна... Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg