Играме брза географија: Колку реки на буквата „Б“ знаете во Македонија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Играме брза географија: Колку реки на буквата „Б“ знаете во Македонија?

Дали ја познавате доволно добро нашата држава? Дали на моменти пријателите се шегуваат со вас дека сте „Истражи ја Македонија лик“? Ајде тестирајте ги вашите знаења... Овојпат на тема реки во Македонија.

igrame-brza-geografija-kolku-reki-na-bukvata-b-znaete-vo-makedonija-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Трик прашање: Колку години има мојот брат? Како ви оди математиката? Дали при пресметките внимавате и на најмалите детали? ...
Квиз за жени: Колку ги разбирате мажите? Дали мажите ги читате како отворена книга или сепак ви се мистерија со која не м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg