Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите?

Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен и што најмногу мрази Ула? Да провериме колку се сеќавате на ликовите од пансион Преспав преку забавен квиз.

kviz-dali-ste-vistinski-fan-na-serijata-prespav-kolku-znaete-za-likovite-01.jpg

Во наредниот период на CRNOBELO.com ќе имате можност да ѕирнете зад камерите на пансион Преспав.

Ви ги носиме поблиску ликовите и актерите кои ги толкуваат, ќе ви откриеме детали од снимањето на 6-тата сезона од хит-серијата и ќе може да најдете информации за секоја следна епизода кога ќе почне да се емитува новата сезона.

Но, во исчекување на шестата сезона, прво да провериме колку се сеќавате на ликовите.

Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите?
 1. 1.
  Џидимирци
  Џепчиште
  Драчево
 2. 2.
  Кога Коста сака интимни односи со неа
  Кога не може да се дружи со девојките од пансионот
  Кога Коста гледа под туѓи здолништа
 3. 3.
  Да се омажи богато
  Да стане пејачка
  Да биде успешна деловна жена
 4. 4.
  Ауди
  Мерцедес
  Фолксваген - Голф
 5. 5.
  Наташа
  Јелена
  Исаура
 6. 6.
  Пинк-пантери
  Штрумфови
  Телетабиси
 7. 7.
  Да готви во својата кујна
  Да озборува со Јелена
  Да пие со Миле и Коста
 8. 8.
  Хумористичност
  Праведност
  Манипулативност
 9. 9.
  Сестра
  Братучетка
  Другарка
 10. 10.
  Објавување фотки на Инстаграм
  Пеење турбо-фолк песни
  Цитирање на познати „мислители“, од српската естрада
 11. 11.
  Плетење
  Пеење
  Гатање на судбината
 12. 12.
  Пиење ракија
  Барање богатство
  Сончање на плажа

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз кој ќе го решат само оние кои пораснале со Дизни филмовите – колку прашања ќе погодите? Повеќепати докажан факт: Никогаш не сме доволно стари за волшебно-бајковита Дизн...
Квиз: 10 прашања кои треба да ги знае секој филмоман Се сметате себеси за вистински љубител на филмови? Ако е така, време е да се док...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg