Тест на внимателност – Зошто жената е свртена наназад и гледа во други луѓе?

Следува уште еден тест на вашата внимателност и логично размислување – зошто жената се свртела наназад и гледа кон мајката и детето?

test-na-vnimatelnost-zoshto-zhenata-e-svrtena-nanazad-i-gleda-vo-drugi-lugje01.jpg

На фотографијата може да се забележи пар и мајка со дете кои одат во спротивна насока, свртени со грб.

Но, жената е свртена наназад и „зјапа“ во мајката и детето – можете ли да откриете зошто?

test-na-vnimatelnost-zoshto-zhenata-e-svrtena-nanazad-i-gleda-vo-drugi-lugje02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg