Предизвик за луѓе со многу трпение: Ќе ја пронајдете ли розата?


Предизвик за луѓе со многу трпение: Ќе ја пронајдете ли розата?

Психолог од Харвард креираше предизвик со кој ќе го тестирате вашето внимание, трпение, но и вид. Дали можете да посветите дел од своето време за да ја пронајдете скриената роза?

predizvik-za-lugje-so-mnogu-trpenie-kje-ja-pronajdete-li-rozata-01.jpg

Ако не успеавте, одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик: Пронајдете ја ламбата помеѓу парчињата мебел - ќе успеете ли за 37 секунди? Само луѓето со изрострен вид ќе успеат да го решат овој предизвик. Пронајде...
Пронајдете го молецот што се сокрил меѓу облеката - за колку секунди ќе успеете? Имате ли изострен вид? Новата предизвикувачка задача ќе ви помогне да го тестира...
Тест за видот: Каде се крие розата? Дали имате изострен вид? Дали ќе успеете да ја пронајдете скриената роза и за ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg