Ќе го најдете ли велигденското јајце? Нам ни се чини како невозможна мисија

Потрагата по велигденски јајца полека почнува...

ke-go-najdete-li-veligenskoto-jajce-nam-ni-se-chini-kako-nevozmozna-misija-001.jpg

Една таква потрага се појави на социјалните мрежи во облик на оптичка илузија.

На колажот од цвеќиња и светли бои е скриено едно велигденско јајце, а ваша задача е добро да се сконцентрирате и да го пронајдете.

Нам ни се чини како невозможна мисија, но некои успеваат да го најдат за помалку од 2 минути.

Ќе успеете ли?

ke-go-najdete-li-veligenskoto-jajce-nam-ni-se-chini-kako-nevozmozna-misija-1.jpeg

Ако се откажавте, кликнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Визуелна загатка: Пронајдете ја различната мачка за 5 секунди Оваа загатка за 5 секунди ќе ја решат само оние кои имаат добра моќ на забележув...
Вирален хит: Колку јајца има во кутијата? Оптичката илузија по која сите полудеа, вирално се шири по социјалните мрежи, а ...
Визуелна загатка: Ќе ја пронајдете ли различната роза за само 5 секунди? Ако имате добра моќ на забележување, оваа визуелна загатка кој треба да се реши ...
Детективска задача: Кое дете е виновно за хаосот? Колку се силни вашите моќи на забележување детали? Ако треба да откриете кој е в...
Визуелен предизвик: Можете ли да ги пронајдете сите разлики на Шелдон Купер за 30 секунди? Дали сте фан на Шелдон Купер, чудниот генијалец од серијата The Big Bang Theory?...
Квиз за кој имате 3 минути: Колку добро забележувате детали? Ако имате способност за забележување и на најситните детали, веруваме дека ќе ги...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg