Бидете детективи: Кој е крадецот на сликата?

Оваа загатка е наменета само за оние кои имаат нешто „детективско“ во себе. Шерлок Холмс веројатно би ја решил за помалку од една минута.

bidete-detektivi-koj-e-kradecot-na-slikata-01.jpg

Одговорот погледнете го на следната страна...Би можело да ве интересира:

Која од двете жени лаже дека е фризерка? Две девојки сакаат во исто време да направат фризура, а од салонот во последен м...
Лесно трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Ајде решете го овој мал предизвик... Размислете добро, одговорот е навистина лес...
Предизвик за познавачи на македонските дијалекти: Како се викаме во Куманово? На литературен македонски јазик се викаат „џамлии“, а во секој град малите стакл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg