5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор

Загатките се одлично средство за да го сочувате умот млад и бистар.

5-nevozmozni-prasanja-malku-logika-ve-deli-od-tocniot-odgovor-001_1_copy.jpg

Ви помагаат да размислувате надвор од границите на кои сме навикнати, па неретко мораме малку да се помачиме да ги решиме.

Овие 5 се токму такви - Кликнете на сликата за точниот одговор.

5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Предизвик за умни глави: Кој од двајцата мажи треба прв да се спаси и зошто? Двајцата мажи се во неволја и нивните чамци немаат капацитет да се задржат над п...
Квиз: Загатки кои ќе откријат – дали умот може да ве излаже? Многу често се случува умот да не прелаже и импулсивно да избрзаме со некој закл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg