Загатка за бистри умови: Што сум јас?

zagatka-za-bistri-umovi-shto-sum-jas-02.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Математички предизвик за бистри глави: Колку чини капакот? Како се снаоѓате со предизвикувачките математички задачи? Ќе успеете ли да пресм...
Загатка за досетливи умови: Што се смрзнува кога ќе прегрее? Дали сакате трик прашања? Еве едно прашање што ќе ве натера добро да размислите....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg