Трик прашање: Што тежи повеќе?

За вас имаме интересно трик прашање, кое иако е едноставно, лесно може да ве збуни. Дали ќе одговорите точно?

trik-prashanje-shto-tezhi-povekje-01.jpg

Точниот одговор е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Кој влегува прв во домот? Сакате ли трик прашања за размрдување на мозокот? Ова е навистина лесно, но дали...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg