Трик прашање за остроумни – кој е точниот одговор?

Ако сте остроумна личност, сигурни сме дека веднаш ќе се сетите на точниот одговор. Само не брзајте и добро размислете.

trik-prashanje-za-ostroumni-koj-e-tochniot-odgovor-01.jpg

Погледнете го точниот одговор на следната страница...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...
Трик математичко прашање: Кога синот ќе биде трипати постар од таткото? Време е за предизвик! Ајде тестирајте го вашето логичко размислување со ова заба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg